بیماری های ناشی از شنا در استخر

هنگام شناکردن در استخر به این نکات توجه داشته باشید
  •  شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از باز گشت از استخر حالاتی همچون دل درد و یا مشکلات پوستی در خود مشاهده کرده باشید در این مواقع باید با حساسیت درستی به این مسئله بپردازید 

مراقب آب استخر باشید:

زمانی که در حال شنا کردن هستید مراقب باشید که آب استخر وارد دهان تان نشود و تا جایی که امکان دارد دهانتان را بسته نگاه دارید و از بینی گیر استفاده کنید چرا که آب استخر باعث ایجاد بیماری های در روده می شود که اکثر این نوع بیماری ها عفونی هستند و ابتلا به اسهال را به دنبال خواهد داشت.

گاهی میکروب شیگلای که یک میکروب خطرناک است وارد بدن شود فرد را مبتلا به حصبه می کند و حتی بعد از برطرف شدن بیماری این میکروب قابلیت انتقال به دیگران را دارد و این در استخرهایی که به اندازه کافی از مواد ضد عفونی کننده استفاده نکنند خطر بالاتری دارد.


شیگلا چیست؟
شیگلا در واقع یکی از پاتوژن های روده ای است که عامل اصلی اسهال خونی باسیلی می باشد. بیماری همراه با دردهای شکمی و مدفوع خون آلود و مخاطی است.
شیگلاها از جمله عوامل اصلی بروز اسهال‌های حاد خونی محسوب می‌شوند.
این ارگانیسم‌ها از طریق تهاجم به سلول‌های پوششی رودة بزرگ سبب زخم مخاطی خونریزی‌دهنده همراه با ترشحات التهابی می‌شوند که از نظر بالینی علاوه بر اسهال خونی، تب، زورپیچ شکم و درد رکتوم نیز مشهوداست.


هایپر سلامت

کدام آبها خطرناک ترند؟

 اگر آبها را به دو دسته تقسیم کنیم یعنی آبهای گرم و آبهای سرد خطر ابتلا به بیماری های عفونی در آبهای گرم بیشتر است چرا که بستر رشد و گسترش میکروب ها در آبهای گرم تا حد بالیی فراهم است.


مشکلات پوستی ناشی از آب استخر

 گاها بعد از شنا و خروج از استخر فرد دچار ناهنجاری های در پوست می شود که جوش شایع ترین آنهاست که برخی اوقات جوش ها شبیه آبله و آبدار هستند که زیاد جای نگرانی نیست و اغلب بعد از ۳*۴ روز برطرف شده و از بین می رود.


هایپر سلامت


بیماریهای شایع استخر های شناهرچند شنا ورزش بسیار مفرحی در تابستان محسوب می شود، اما باید احتیاط های لازم در رابطه با آلودگی های آبی استخر را پیش از شنا در نظر گرفت  ، از مشکلات شایع افراد در استخر های شنا، عفونت های روده با منشأ باکتریایی و یا ویروسی است که علائم این بیماری شامل اسهال، تهوع، استفراغ و گاهی اوقات تب است.
این علائم چند ساعت پس از عفونت رخ می دهد، به طوری که اغلب مردم متوجه نمی شوند، درحالی که در شنا، آلوده به این بیماری شدند.
تعدادی راهکار برای کاهش خطر ابتلا به عفونت وجود دارد که از جمله آنها به بررسی استخر از نظر زلالی و تمیزی آب قبل از ورود به آن می توان اشاره کرد.
قبل از رفتن به استخر، همیشه دوش بگیرید. افرادی که در ۲۴ ساعت پیش از تصمیم به شنا با مشکلات معده مواجه بوده اند، باید از استخر اجتناب کنند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هایپر سلامت می باشد