۵ مورد از اثرات جانبی جنسی دوران یائسگی و عوارض آن در زندگی زناشویی

۱.کاهش تمایل جنسی:

هم مردان و هم زنان با افزایش سن، میلشان کاهش می یابد اما زنان دو تا سه برابر بیشتر تمایلات جنسی شان کاهش می یابد. به این دلیل است که سطح هورمون استروژن در حال تغییر است.
مهم است به یاد داشته باشید که میل جنسی نیز به شدت به جنبه های ذهنی و عاطفی سلامت شما مرتبط است. در هر صورت، اگر احساس می کنید میل کمتری به رابطه جنسی دارید، بدانید که در این مورد تنها نیستید.


هایپر سلامت

۲. خشکی واژینال:

 تغییر در سطوح استروژن هم می تواند باعث کاهش روان کنندگی طبیعی واژینال شما باشد. خشکی واژینال گاهی اوقات باعث درد و رنج رابطه جنسی می شود. بسیاری از زنان با استفاده از مواد روانکار (OTC) یا مرطوب کننده های واژینال احساس بهتری پیدا می کنند.


۳. کاهش لذت جنسی:

 برای برخی از زنان، خشکی واژینال می تواند با کاهش جریان خون به کلوتری و واژن ترکیب شود. این می تواند منجر به کاهش حساسیت مناطق محرک جنسی شود و همانطور که در بخش قبلی سلامت جنسی در نمناک گفته شد به همین دلیل، زیاد رسیدن به اوج لذت جنسی کم تر معمول می شود، یا اوج لذت جنسی شدت کمتری می گیرد و کار بیشتری برای رسیدن به آن باید انجام داد.


هایپر سلامت

۴. مقاربت دردناک:

 یکی دیگر از عوارض جانبی یائسگی، مقاربت دردناک است. موارد زیادی وجود دارند که در این شرایط نقش دارند، از جمله خشکی واژینال و نازک کردن بافت های واژن. در برخی از زنان، این امر باعث احساس ناراحتی عمومی در طول روابط می شود.

برخی دیگر نیز درد شدید و سوزش را تجربه می کنند. و همان طور که کاهش لذت می تواند به محرک جنسی کم تر کمک کند، احساس می شود که تجربه درد زیاد در طول رابطه جنسی می تواند منجر به بی علاقگی در روابط جنسی شود.


۵. حواس پرتی احساسی:

 حالت ذهنی بودن برای همه ما می تواند نقش بزرگی در میل جنسی، برانگیختگی و رضایت ایفا کند. گاهی اوقات یائسگی می تواند به یک وضعیت ذهنی مشکل دار بیشتر منجر شود.
ممکن است در نتیجه تغییرات هورمونی و تعریق شبانه خود احساس خستگی کنید و یا شاید استرس زیادی داشته باشید. تمام این احساسات می تواند به طور بالقوه به اتاق خواب منتقل شود، به این معنی که عوارض جانبی جنسی شما ممکن است فیزیکی و نیز ذهنی باشد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هایپر سلامت می باشد