درمان سنتی خشکی واژن

خشکی واژن یک اختلال شایع در میان زنان در سنین باروری است که با شروع دوران یائسگی در میان آنها تشدید میشود . خشکی واژن که بر اثر آتروفی واژن ایجاد می شود، وضعیت ناراحت کننده و دردناکی است که بسیاری از زنان از آن رنج می برند اما صحبتی درباره آن نمی کنند.
خشکی واژن خشکی واژن بر اثر کاهش سطح هورمون ها در زنانی که در دوران یائسگی قرار دارند، به تازگی ازدواج کرده اند و یا به طورکل واژن های تحریک پذیری دارند، ایجاد می شود.
خشکی واژن در زنان ناشی از التهاب دیواره های داخلی واژن است و به دلیل کاهش ترشح استروژن در بدن به وجود می آید. این عارضه بیشتر در دوران یائسگی شایع است و باعث بروز سوزش و التهاب در ناحیه واژن، نزدیکی جنسی دردناک و گاهی خونریزی بعد از انجام نزدیکی می شود. بیشترین شکایت بیماران ناشی از درد، سوزش و خارش ناحیه واژن به خصوص هنگام انجام رابطه جنسی است.

اصلی ترین دلیل خشکی واژن، کاهش ترشح استروژن است که عواملی نظیر یائسگی، زایمان، شیردهی، انواع شیمی درمانی ها و پرتودرمانی ها، برداشتن تخمدان با عمل جراحی، کشیدن سیگار و بروز اختلال در سیستم ایمنی بدن در کاهش سطح استروژن بدن مؤثر است.


هایپر سلامت

تدابیر رفع خشکی واژن در طب سنتی
- غذاهای خشک مثل برنج و سرخ کردنی­ها کمتر استفاده کنید.
- از غذاهای آبکی مثل آش جو و سوپ بیشتر مصرف کنید.


درمان خانگی خشکی واژن

- یک قاشق خاکشیر در یک لیوان آب جوش و کمی  عسل صبح ناشتا میل کنید.
- یک مشت گل ختمی در آب جوش بریزید و پس از ولرم شدن در آن یک ربع هر روز بنشینید.
- غذاهای سودازا(مواد غذایی که باعث ایجاد خلط سودا در افراد می­شوند) مصرف نکنید.


مواد غذایی سودازا عبارتند از:

 کلیه مواد غذایی سرد و خشک + مواد غذایی ذیل که هرچند دارای طبع سرد و خشک نیستند ولی خوردن آنها سودازا می باشد که باید از مصرف آنها نیز خودداری نمایند.
بادنجان،چای، سیب زمینی، کلم بروکلی و انواع کلم ، فلفل دلمه ای، انواع ترشی و گوشت گاو، کنسرو، نوشابه و اکثر مواد غذایی کارخانه ای مخصوصاً آب میوه های صنعتی، فرآوردهای گوشتی مانند سوسیس، کالباس و همبرگر و هله ه­وله­ هایی همچون چیپس و پفک.


تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هایپر سلامت می باشد