درمان خانگی بیماری سینوزیت

درمان خانگی بیماری سینوزیت

سینوزیت

سینوزیت ممکن است یک بیماری کوتاه باشد (سینوزیت حاد) و یا ممکن است برای ماه ها و یا سالها ادامه داشته باشد (سینوزیت مزمن). امروزه سینوزیت مزمن تقریبا نادر و غیر معمول محسوب می شود.سینوزیت حاد به دنبال سرماخوردگی بروز می کند.اگر سینوزیت به طور کامل بهبود پیدا نکند می تواند به سینوزیت مزمن تبدیل شود.سینوس های پارانازال (paranasal sinuses) فضاهای خالی هستند که در استخوان جمجمه قرار داشته و به بینی راه دارند. یک جفت در گونه ها و یک جفت از آنها در پیشانی قرار دارند.


علائم و درمان خانگی سینوزیت

سینوس ها، حفره هایی توخالی در استخوانهای سر و صورت هستند. این حفره ها که همگی در اطراف بینی قرار گرفته اند؛ چهار
گروه هستند:

۱- سینوس های استخوان پیشانی، بالای ابروها در قسمت نزدیک به وسط صورت.
۲- سینوس های استخوان گونه، در زیر کاسه چشم ها.
۳- سینوس های واقع در استخوانی که بین چشم ها و بینی قرار گرفته است.
۴- سینوس های واقع در قسمت پشتی بینی.

نشانه های اصلی این نوع از بیماری عبارتند از :
۱-
درد یا فشار در صورت
۲-
گرفتگی بینی
۳-
آبریزش بینی
۴-
اختلال در بویایی
۵-
سرفه یا گرفتگی سینه
۶-
تب
۷-
بوی بد در دهان
۸-
احساس خستگی کسالت و گوفتگی
۹-
دندان درد

درمان خانگی بیماری سینوزیت

درمان خانگی بیماری سینوزیت

گیاهان مفید جهت درمان خانگی سینوزیت

۱-ترب کوهی
ترب کوهی، گیاه چند ساله از خانواده Brassicaceae، یک گیاه ریشه ای است که بومی روسیه یا مجارستان است. در حقیقت عضو خانواده خردل می باشد که شامل جوانه های کلم، گل کلم و جوانه بروکسل نیز می باشد. این گیاه به عنوان یک چاشنی، چه به خودی خود و یا به عنوان ماده ای در سس ها و سس ها مورد استفاده قرار می گیرد. گیاه تا ارتفاع ۱.۵ متر رشد می کند و عمدتاً به دلیل ریشه بزرگ، سفید و مخروطی آن رشد می کند. ترب کوهی حاوی ایزوتیوسیانات ترکیبی است که گرما زا می باشد که در خوردن یا بریدن آن احساس می شود.
روش درمان خانگی سینوزیت با ترب کوهی
یک برش باریک از ترب کوهی تازه را در دهانتان بگذارید و بمکید تا مزه اش کاملاً در بیاید سپس آن را بجوید و بخورید. این کار را روزانه چند بار و به مدت یک هفته انجام دهید تا عفونت به طور کامل از بین برود.


۲-شست و شوی مجرای بینی
یک قاشق چای خوری نمک را با یک قاشق چای خوری آب اکسیژنه در یک لیوان آب گرم بریزید و از این محلول برای شستشوی مجرای بینی استفاده کنید. این کار را روزانه یک بار و به مدت چند روز تا بهبود کامل انجام دهید. هشدار؛ بیشتر از یک بار در روز مجرای بینی را با این محلول شستشو ندهید، زیرا مخاط تنفسی را تحریک می کند. همچنین می توانید یک قاشق چای خوری نمک را با یک قاشق چای خوری جوش شیرین در یک لیوان آب گرم بریزید و با این محلول بینی را شستشو دهید. از این محلول روزانه ۲ تا سه بار استفاده کنید.

درمان خانگی بیماری سینوزیت

هایپر سلامت

۳-سرکه سیب
سرکه سیب یکی از قویترین داروهای طبیعی سرشار از اسید مالیک malic acid، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین هاست. سرکه سیب در بدن به پاتوژن ها وصل می شود بنابراین بدن به راحتی می تواند آن ها را از بین ببرد. برای استفاده از مزایای سرکه سیب باید مطمئن شوید که سرکه سیب صد در صد طبیعی و بدون هیچ گونه افزودنی است.
روش درمان خانگی سینوزیت با سرکه سیب

۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب، کمی فلفل کاین، ۱ قاشق چایخوری عسل، آب یک عدد لیموترش را به یک لیوان آب گرم اضافه کرده و بنوشید. برای سرعت بخشیدن به روند درمان می توانید این نوشیدنی را ۲ بار در روز مصرف کنید.


۴-سیر
سیرضد انعقاد کننده طبیعی است که سبب نازک شدن مخاط و تخلیه آن می‌شود، همچنین سیر به علت خواص آنتی اکسیدانی و آنتی بیوتیکی به ایمنی بدن کمک می‌کند.
روش درمان خانگی سینوزیت به وسیله سیر

اضافه کردن ۲ الی ۳ حبه سیر له شدن به یک کاسه آب جوش اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس یک حوله را روی سر خود قرار دهید و سر خود را نزدیک کاسه کنید و به مدت ۵ دقیقه آن را تنفس کنید، این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

هایپر سلامت

هایپر سلامت

نسخه گیاهی برای روش درمان سینوزیت

  • نوشیدن یک لیوان آب گرم که به آن یک قاشق مرباخوری سرکه سیب و یک قاشق مرباخوری عسل اضافه شده باشد، توصیه می‌شود. بهتر است این روش درمان خانگی سنوزیت را به مدت یک هفته ادامه دهید.
  • برای درمان خانگی سینوزیت مقداری زنجبیل تازه را در یک فنجان آب جوش به مدت پنج دقیقه بجوشانید. سپس مقدار کمی آب لیمو و یک قاشق مرباخوری عسل را به این چای اضافه کنید تا طعم و مزه آن دلچسب شود. سینوس و کاهش انسداد بینی در طول روز مایعات گرم بیشتر بنوشید. آب گرم یکی از بهترین مایعاتی است که می تواند به باز شدن راه بینی و خروج عفونت از سینوس ها کمک کند.
  • مقداری زنجبیل تازه را در یک فنجان آب جوش به مدت پنج دقیقه بجوشانید. سپس مقدار کمی آب لیمو و یک قاشق مرباخوری عسل را به این چای اضافه کنید تا طعم و مزه آن دلچسب شود.
  • روش های درمان دیگری برای درمان خانگی سینوزیت هست که ما به همین ها اکتفا می کن
محصولات مرتبط
مقالات مرتبط
تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هایپر سلامت می باشد