درمان خانگی تب و لرز

علائم بیماری

علائم تب و لرز

بی میلی به غذا، لرزش بدن، داغی بدن، ضعف و خواب آلودگی


گیاهان مفید 

گیاهان دارویی مفید برای تب و لرز

آب پرتقال، رب انار، گریپ فروت، انبه، شربت آبلیمو، گلابی، آب خیار، آب هندوانه، کشمش، بالنگ، دم کرده بومادران ، گل بنفشه، گل بابونه ، عرق بومادران، بابونه رومی، بید ، پونه، تمشک، چهارعرق، جعفری، برگ چنار، برگ زیتون، خارشتر، ختمی، ریحان، سیر، کاسنی، تمشک، عرق گل گاوزبان، پنیرک و عرق اسطوخودوس


نسخه گیاهی 

نسخه گیاهی خانگی برای تب و لرز

*آب لیمو ترش تازه همراه با نصف لیوان آب و کمی عسل در هنگام تب میل کنید.
*برای کاهش تب آب آبلیمو را جوشانده، با برگ های کلم، شلغم و کرفس مخلوط کرده و بخورید.
*نوشیدن آب خیار اکثر تب های شدید را از بین می برد.
*برای قطع شدن تب ۳۰ گرم پوست خشک شده نارنج را در یک لیتر آب جوش ریخته، پنج دقیقه بجوشانید، بعد آن را از روی آتش برداشته و ۲۰ دقیقه بگذایرد دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و با عسل یا شکر شیرین کرده و قبل از هر وعده غذایی یک فنجان از آن بنوشید.
*جوشانده سیب، تب را تسکین می دهد. برای این منظور باید یک کیلو سیب را باپوست تکه تکه کرده و در یک لیتر آب بپزید. سپس آن را با فشار از پارچه نازکی عبور داده، حدود ۱۱۰ حبه قند به آن اضافه کنید و دوباره آن را روی حرارت ملایم بگذاید تا قوام بیاید. روزی سه تا چهار لیوان فنجان از این جوشانده میل نمایید.


توصیه تغذیه ای

توصیه های تغذیه ای بیماری تب و لرز

از خوردن گوشت قرمز پر چرب، چای، قهوه، نوشیدنی های گازدار، غذاهای تند، موادغذایی سرخ کرده، فست فودها، چاشنی ها و غذاهای کنسروی، موادغذایی تصفیه و فراوری شده، موادغذایی صنعتی تهیه شده از آرد سفید و قندی اجتناب کنید.

محصولات مرتبط

نکته ها

مقالات دیگر