درمان خانگی زانو درد

دلایل بیماری 

دلایل زانو درد

ضعف اسستخوان بندی یا فرسودگی ناشی ازکهولت، شکستگی، جراحات عضلانی یا غضروفی، در رفتگی زانو، آرتروز، لوپوس و بیماری های مزمن


گیاهان مفید 

گیاهان مفید برای زانو درد

خوردن زردچوبه، ضماد لیمو، روغن خردل، خوردن تخم شنبلیله، ضماد تخم شنبلیله، روغن اکالیپتوس، خوردن سیر، ضماد سیر


نسخه گیاهی 

نسخه گیاهی خانگی برای زانو درد

*دو قاشق چایخوری سرکه سیب را با دو فنجان آب تصفیه شده مخلوط کنید. این محلول را در طی روز بنوشید و این کار تا بهبودی کامل انجام دهید. می توانید دو فنجان از سرکه سیب را به وان آب داغ بیافزایید و زانو ها را هر روز به مدت ۳۰ دقیقه در آن قرار دهید. همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری سرکه سیب و همان مقدار روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و با استفاده از آن روزی دوبار زانو را ماساژ دهید، این کار را تا رفع درد تکرار کنید.
*دو قاشق غذا خوری پودر فلفل قرمز را بانصف فنجان روغن زیتون مخلوط کنید. از این مخلوط روزی دو بار و به مدت دوهفته در محل درد زانو بمالید.
*اگر درد زانو در اثر آرتروز، کشیدگی عضلانی یا جراحت باشد، زنجبیل درمان خوبی برای رفع درد است. تکه کوچکی از زنجبیل را در یک فنجان آب بگذارید و به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید. محلول را صاف کنید و مقدار کمی عسل و آب لیمو به آن بیافزایید. دوتا یه فنجان از این محلول را روزانه تا بهبودی در میل کنید. همچنین می توانید محل درد را با روغن زنجبیل ماساژ دهید.


توصیه تغذیه ای

توصیه های تغذیه ای بیماری زانو درد

مصرف میوه های تازه مانند کیوی، انبه، گریپ فروت و پاپایا و گل کلم و جوانه های بروکسل به طور منظم باعث از بین رفتن درد زانو می شود.

محصولات مرتبط

مقالات مرتبط
تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هایپر سلامت می باشد