درمان گیاهی نقرس

دلایل بیماری 

تعریف نقرس

برای این که بتوانید درمان گیاهی نقرس را شروع کنید ابتدا باید شناخت کافی را نسبت نقرس پیدا کنید. هنگامی که میزان اسید اوریک در خون افزایش پیدا می‌کند، باعث شکل گرفتن و سپس رسوب کریستال‌هایی در قسمت‌های مفصلی اندام یا بافت‌های همبند می‌شود که درد، التهاب، تورم، و حتی قرمزی را در یک یا چند مفصل در پی می‌آورد. این مفاصل معمولا ناحیه پاشنه، قوزک و زانوی پا یا آرنج، مچ و انگشتان دست را شامل می‌شود هر چند که در طول مدت ابتلا، تقریبا تمام نواحی مفصلی، استخوانی و ماهیچه‌ای علائم بیماری را نشان می‌دهند و در نتیجه، درد و التهاب مفصلی ایجاد شده نوعی آرتریت را در فرد به وجود می‌آورد که در واقع خودش نیز یکی از انواع رماتیسم به حساب می‌آید اما این بیماری رماتیسمی در میان مردم بیشتر با عنوان نقرس شناخته می‌شود. گفته می‌شود مردان حدود ۹ برابر زنان در دوره‌ای از عمر خود گرفتار نقرس خواهند شد و تعداد کمی از زنان که به این بیماری مبتلا می‌شوند درد و التهاب آن را پیش از یائسگی تجربه خواهند کرد..


عوامل به وجود آمدن نقرس

بعد از آن که شناخت کامل نسبت به نقرس پیدا کردید شما برای درمان گیاهی نقرس نیاز به شناخت نسبت به عوامل نقرس نیز داریدکه عبارت اند از:
۱- افزایش تولید اسید اوریک به وسیله بدن
۲- کاهش خروج اسید اوریک توسط کلیه ها
۳- افزایش دریافت غذاهای پورین
۴- بیماری های حاد
۵- ضربه روحی
۶- جراحی
۷- تب
۸- کمبود آب بدن
۹- خوردن بیش از حد شام
۱۰- بعضی از داروها مانند: آسپرین

گیاهان مفید 

نسخه گیاهی 

درمان گیاهی نقرس

۱-گیلاس
گیلاس از دسته میوه های پرطرفدار است که ؛ برخی معتقد هستند خاستگاه این میوه قاره آسیا است.این میوه افزون بر طعم دلپذیر خواص زیادی نیز دارد. هر درخت گیلاس در یک فصل حدود ۷۰۰۰ گیلاس تولید میکند. رنگ گیلاس از زرد تا سیاه متغیر است ،اما معروف ترین نوع گیلاس به رنگ قرمز است. همچنین شکل آن از کروی تا قلبی شکل تغییر میکند.
روش درمان گیاهی نقرس به وسیله گیلاس

گیلاس
شیرین یا ترش، در درمان گیاهی نقرس بسیار مهم است. شما در حدود ۱۰ تا ۲۵ عدد گیلاس در روز مصرف کنید. این میوه ها اگر تازه باشند بهتر است، ولی کنسرو شده هم ایرادی ندارد.


۲-موز
در رژیم غذایی برای کنترل بیماری خود از موادغذایی با سطح پایینی از پورین استفاده کنند. مصرف موادغذایی با سطح پورین بالا می تواند باعث ساخته شدن اسیداوریک در مفاصل و ایجاد التهاب، تورم و سفتی شود. فرآورده های فرعی گوشت یا سس ها و برخی غذاهای دریایی از جمله حلزون اسکالوپ یا شاه ماهی حاوی میزان بالایی پورین بوده که افراد مبتلا به نقرس باید از مصرف آنها اجتناب کنند. میوه های تازه ای مانند موز سطح پورین پایینی داشته که موجب مشکلاتی برای بیماران مبتلا به نقرس نخواهد شد.
روش درمان گیاهی نقرس به وسیله موز

مصرف موز ۳ تا ۴ عدد در روز برای درمان نقرس پیشنهاد شده است.

توصیه تغذیه ای

هایپر سلامت

۳-لیمو ترش
لیمو زرد، گاهی سبز است و بی شک مطلوب ترین میوه از یک درخت همیشه سبز که در اصل در آسیا یافت می شود ؛ کل میوه، با پالپ آن، آبش، پوستش و مزه اش، برای آشپزی و همچنین اهداف غیر آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد.ویتامین C به عنوان درمانی برای مفصل دردناک شناخته شده است. 
 درمان گیاهی نقرس به وسیله لیمو


نصف لیمو ترش را در ۱ لیوان آب بریزید و ۳ بار در هفته میل کنید.


۴-توت فرنگی
توت فرنگی سرشار از انواع آنتی اکسیدان‌ها و سم زدایی‌ بسیار قوی است که این عوامل می‌توانند به کاهش آرتروز و درد ناشی از نقرس به بدن کمک کنند. این مواد همچنین در جلوگیری از علائم آرتریتی مانند انحطاط عضلات و بافت‌ها، خشک شدن مایعات روان کننده در مفاصل و تجمع مواد سمی و اسید‌های (مانند اسید اوریک) در بدن کمک می‌کنند.
درمان گیاهی نقرس به وسیله توت فرنگی
در درمان گیاهی نقرس بسیار مهم است. شما در حدود ۱۰ تا ۲۵ عدد توت فرنگی در روز مصرف کنید. این میوه ها اگر تازه باشند بهتر است

هایپر سلامت

هایپر سلامت

پیش گیری از نقرس

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است اگر تا به حال به بیماری نقرس مبتلا نشده اید نیاز نیست به درمان گیاهی نقرس زیاد تئجه کنید فقط کافی است که شما به سه نکته زیر کمال توجه را داشته باشید
۱-اصلاح رژیم غذایی

تاکید می‌کنم اگر رژیم غذایی مضر دارید، نه تنها برای این بیماری بلکه برای پیشگیری از سایر بیماری‌ها، دست به اصلاحش بزنید.سعی کنید از فست فود‌های پر چرب، گوشت قرمز و نوشیدنی‌های حاوی فروکتوز بالا خودداری کنید، غذا‌هایی که به افزایش اسیداوریک در خون شما دامن می‌زنند را شناسایی و ترک کنید.
۲-کنترل وزن

پس از اصلاح رژیم غذایی، اگر درست عمل کرده باشید وزنتان ایده آل خواهد شد، باید سعی کنید با ورزش اصولی و رژیم غذایی خوب چاقی را از بین ببرید، اضافه وزن بسیار خطرناک است و باید کنترل شود. همچنین استفاده از تمرینات هوازی و ذهنی برای سامان دادن به روح و جسم توصیه می‌شود.
۳- آب کافی!

یکی از دلایلی که اسید اوریک در خون افزایش می‌یابد، از دست دادن آب است، سعی کنید از فعالیت در هوای گرم و سوزان خودداری کنید. پس از فعالیت و تحرک سنگین، حتما مقداری آب بنوشید و به بدن خود اهمیت دهید.

محصولات مرتبط

مقالات بیشتر
تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هایپر سلامت می باشد