درمان خانگی بواسیر

دلایل بیماری 

علائم بواسیر چیست ؟

زیاد نشستن در جای مرطوب ، زیاد نشستن در دستشویی ، زیاد خوردن فلفل ، یبوست طولانی مدت ، نامنظم بودن دفع مدفوع ، زور زدن هنگام تخلیه مدفوع


گیاهان مفید 

گیاهان مفید برای بواسیر

سرکه سیب ، ژل الوئه ورا ، شاه بلوط هندی ، عصاره ی دانه انگور ، انگور


نسخه گیاهی 

درمان گیاهی خانگی بیماری بواسیر

*یک قاشق غذاخوری سیاه دانه را روی حرارت تفت دهید وبا همین میزان سیاه دانه تفت داده نشده ترکیب کنید و پودر کنید . روزانه نصف قاشق چای خوری از آن ترکیب را با آب بخورید .
*یک چهارم قاشق چای خوری پودر زیره را با نوک انگشت نمک (خیلی کم) مخلوط کنید و با آب ولرم روزی یکبار بخورید .
*یک قسمت ریشه گل قاصدک ، یک قسمت ریشه کاسنی ، دو قسمت ریشه زرشک و پنج قسمت ریشه شیرین بیان را پودر کنید و یک قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب کرده و روزی دو بار هر بار یک فنجان میل کنید .
*سیب زمینی خام را رنده کرده با روغن زیتون مخلوط کنید ضمادی بوجود می آید که برای بواسیر بسیار مفید است .


توصیه تغذیه ای

برای درمان بواسیر چه بخوریم ؟

باید از خوردن سرخ کردنی ، کباب ، گوشت های غلیظ ، گوشت گوساله و گاو، شیر و آنچه وابسته به شیر است ، سیر، ادویه جات ، سوسیس و کالباس ، انواع ساندویچ ها ، شیرینی جات قنادی ، نانی که با جوش شیرین پخته شده باشد ، آب یخ ، نوشابه و هر چیزی که باعث یبوست و سفتی مدفوع شود پرهیز کنید . غذاها باید ملین و نرم کننده باشند .
خوردن انجیر و آلوی بخارا خیس کرده که آلوی بخارا در تعداد ۲ برابر انجیر باشد تا میزان ۱۰ عدد انجیر و ۲۰عدد آلوی بخارا ناشتا بسیار خوب است .سوپ هایی که با سیزی های گشنیز و اسفناج و برگ چغندر و تره و آلوی بخارا پخته شود در دستور کار قرار گیرد وگوشت فقط آب پز همراه با موارد فوق پخته شود ، آن هم گوشت مرغ یا گوسند باشد .

محصولات مرتبط

مقالات بیشتر
تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هایپر سلامت می باشد