درمان گیاهی بوی بد دهان

دلایل بیماری 

دلایل بوی بد دهان

 • هنگامی که یک فرد نفس بد بویی را از دهان خارج میکند، این حالت نفس Halitosis نامیده می شود (به لحاظ پزشکی) ، فردی که در کنار شما ایستاده یا به طور مستقیم با شما صحبت می کند، می تواند دچار این مشکل باشد
 • فساد دندانی
 • زخم های دهانی
 • عفونت های دهانی
 • تمیز کردن دندان ها به شیوه غلط استرس ،
 • اضطراب ،
 • افسردگی
 • روزه داری
 • الکل
 • سیگار کشیدن
 • چرخه قاعدگی(در وسط چرخه) گاهی داروها باعث خشکی دهان و بوی بد می شوند
 • عفونت بینی و گلو
 • سوء هاضمه باعث ایجاد خلط خوردن
 • غذا با بوی قوی مانند سیر و پیاز

درمان گیاهی بوی بد دهان

۱-سرکه سیب
اولا سرکه سیب دارای غلظت بالایی از اسید مالیک و اسید استیک است و به خاطر خاصیت اسیدی خود می تواند محیطی را ایجاد کند که برای رشد باکتریهای بد اصلا خوب نیست و باعث درمان بوی بد دهان می شود. همین امر موجب از بین رفتن باکتریهای موجود در دندان و زبان خواهد شد. دوما سرکه سیب حاوی ترکیب بالایی از مواد معدنی همچون کلسیم، پتاسیم، سدیم، منیزیم، مس،گوگرد و مواد معدنی مهم دیگر برای سلامتی دهان و دندان است. سوما، سرکه سیب می تواند فرایند هضم را به طور کلی بهبود ببخشد.
درمان گیاهی بوی بد دهان با سرکه سیب

یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب سرد مخلوط کنید. به مدت ۳ الی ۵ دقیقه با استفاده از این مخلوط دهان خود را شستشو دهید و غرغره کنید و سپس دهان خود را با آب بشویید. این کار را صبح ها بعد از بیدار شدن و شب ها ، قبل از رفتن به رختخواب تکرار کنید.

گیاهان مفید 

نسخه گیاهی 

۲-آلوئه ورا
آلوئه ورا به عنوان درمان برای بوی بد دهان است راه دیگری برای کمک به متوقف کردن بوی بد دهان تمام وقت این است که از خواص ضد باکتری آلوئه ورا برای برای درمان بوی بد دهان استفاده کنید. آلوئه ورا یک گیاه شناخته شده است که برای درمان زخم ها، کشتن عفونت ها و کاهش التهاب استفاده می شود. یک مطالعه نشان داد که دهانشویه آلوئه ورا به اندازه دهانشویه کلرهگزیدین در کاهش تعداد باکتری های ایجاد کننده پلاک در دهان موثر است.
درمان گیاهی بوی بد دهان با آلوئه ورا

شما می توانید یک ژل آلوئه ورا را بر روی مسواک خود قرار دهید و دندان هایتان را برای چند دقیقه بشویید تا به کاهش پلاک کمک کنید. یا، شما می توانید مقداری از ژل آلوئه ورا را بر روی قسمت های ملتهب لثه خود بمالید تا به سرعت به روند بهبودی کمک کنید. شما همچنین می توانید دهانشویه آلوئه ورا برای درمان بوی بد دهان بسازید. یک قاشق چایخوری از ژل آلوئه ورا را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و در اطراف دهان خود را بپاشید تا نفس خود را تازه تر کنید و باکتری ها را از بین ببرید طبق تحقیقات آلوئه ورا یکی از بهتر ین روش های درمان گیاهی بود بد دهان است.


۳- دانه رازیانه
دانه رازیانه  دارای خواص ضد میکروبی است و برای کشتن باکتری که موجب بوی بد  دهان می شود بسیار کمک میکند.دانه رازیانه نیز در  مشکلات گوارشی که از علل مهم بوی بد دهان در برخی افراد بسیار موثر است. 
درمان گیاهی بوی بد دهان با دانه رازیانه

چای رازیانه با استفاده از یک قاشق چای خوری دانه رازیانه خرد شده و یک فنجان آب است. نوشیدن چای با اضافه کردن عسل  نیز مفیدتر است 
۴-لیمو

لیمو اسید موجود در لیمو مانع از رشد باکتری های دهان و دندان  شده و به رفع بوی بد دهان کمک میکند
درمان گیاهی بوی بد دهان با لیمو
مخلوط یک قاشق چای خوری آب لیمو  در یک فنجان آب گرم  و مقداری نمک قبل ار رفتن به رختخواب 

هایپر سلامت

هایپر سلامت

توصیه های تغذیه ای برای درمان گیاهی بوی بد دهان

برای درمان گیاهی بوی بد دهان همان طور که باید از گیاه های داروی که ذکر شد استفاده کرد باید از بعضی از خوراکی ها و تغدیه ها هم دوری کرد
اجتناب از غذاهای حاوی گوگرد مانند سیر و پیاز برای جلوگیری از بوی بد دهان غذاهایی مانند تخم مرغ، گوشت و ماهی ممکن است باعث بوی بد دهان و از این رو به اجتناب شود میوه و سبزیجات تازه،  بخورید که  دستگاه گوارش را تمیز و از بوی بد دهان پیشگیری میکند. جویدن جعفری، برگ نعناع یا ریحان، بطور قابل توجهی  بوی بد دهان کاهش می دهد. پنیر کم چربی را در برنامه رژیم غذایی خود داشته باشید چون پنیر با پلاک و بوی دهان مبارزه میکند. نوشیدن مقدار زیادی آب  برای  پاک کردن سیستم گوارشی و همچنین برای کاهش بوی بد دهان. 
دو بار در روز دندانهایتان را مسواک کنید. مسواک زدن دندان های  در صبح و قبل از رفتن به رختخواب تا  باکتری ها از بین برود  همچنین لازم است  برای جلوگیری از بوی بد دهان از نخ دندان نیز استفاده کنیم . تجمع ذرات غذا بین دندانها و لثه ممکن است  باعث بوی بد دهان شود لازم است زبان را نیز مسواک بزنیم تا از بوی بد دهان پیشگیری شود 

محصولات مرتبط

مقالات بیشتر
تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هایپر سلامت می باشد